stomatolog dentysta wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Znieczulenie komputerowe The Wand STA we Wrocławiu

#bezbolesne #bezpieczne #skuteczne i komfortowe

Czym jest The Wand STA?

Wand to niezwykłe urządzenie. Z wyglądu w niczym nie przypomina strzykawki. Dzięki niemu podanie znieczulenia jest delikatne, ale jednocześnie niesamowicie skuteczne. O Twoim komforcie decyduje tutaj komputer – to on steruje tempem podania znieczulenia.
Wand to specjalna technologia służąca do bezpiecznego i bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi.
Wand pozwala zminimalizować lub całkowicie zlikwidować dwie główne przyczyny, które są źródłem bólu przy aplikacji znieczulenia.

bezbolesne znieczulenie wand wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Jak wygląda znieczulenie?

Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem podłączona jest końcówka przypominająca cienki długopis, zakończona niewielką igłą. Kiedy pacjent już wygodnie zasiądzie na fotelu dentystycznym, lekarz stomatolog bierze do ręki „długopis” i na początek przykłada – bez żadnego wkłuwania – do dziąsła i bezboleśnie zaczyna podawać płyn znieczulający. Następnie lekarz bardzo powoli zaczyna wprowadzać igłę w kierunku zębów. Dla pacjenta jest to praktycznie zupełnie niewyczuwalne.
Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, że jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie wprowadzanego płynu nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia bólu, bądź dyskomfortu. Całość procesu trwa do ok. 2 minut, a po jego zakończeniu lekarz może od razu rozpocząć zabieg. Znieczulenie już działa.

Kiedy stosujemy znieczulenie The Wand?

Znieczulenie Wand może być stosowane w zabiegach wymagających mechanicznego naruszenia (tzw. opracowania) tkanek zęba, czyli:

# opracowywanie ubytków (próchnicy) przed założeniem wypełnienia
# leczenie kanałowe
# szlifowanie zębów pod korony, mosty i licówki
# usuwanie kamienia i piaskowanie
# zabiegi periodontologiczne (leczenie chorób dziąseł)
# zabiegi chirurgiczne i implantologiczne
# ekstrakcje