stomatolog dentysta wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Skaling i piaskowanie zębów Wrocław

Wszyscy doskonale wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego szczególną rolę przykładamy do regularnie wykonywanych zabiegów profilaktycznych. Mają one na celu wzmocnienie zębów i dziąseł oraz ich ochronę przed próchnicą i chorobami przyzębia - paradontozą.

W Dental Factory dysponujemy całą gamą rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Poznaj zabiegi higienizacyjne

Higienizacja składa się z kilku etapów, które poprawiają zarówno kondycję, jak i wygląd zębów i dziąseł. Naszym Pacjentom najczęściej zalecamy, aby były powtarzane co pół roku.

System profilaktyki klasy Premium

Piaskowanie i polerowanie metodą DURR DENTAL LUNOS

#jedyny piasek, który ma lekko słodki smak, nie drażni dziąseł i śluzówki #brak uczucia szczypania w jamie ustnej #szybkie i skuteczne usuwanie zewnętrznych przebarwień i osadów #jedyny piasek do piaskowania, który zawiera neutralny cukier - tetrahalozę

#pasty do polerowania zębów szczególnie wrażliwych #zawierają w swoim składzie hydroksyapatyt, który wzmacnia i odbudowuje szkliwo #ręczniki wellness do twarzy, które oczyszczają i nawilżają usta i skórę twarzy po zabiegu

Skaling EMS NO-PAIN - usuwanie kamienia nazębnego

Krwawiące i zaczerwienione dziąsła to pierwszy objaw zapalenia dziąseł, które powoduje odkładający się kamień i osady nazębne. Powstały kamień można usunąć jedynie w gabinecie stomatologicznym za pomocą skalera ultradźwiękowego. Zabieg profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego nazywany jest skalingiem. Po jego zakończeniu powierzchnia zębów jest wygładzana za pomocą pasków abrazyjnych, gumek, szczoteczek i past polerujących i nabłyszczających powierzchnię zębów. Idealnie gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne odkładanie się płytki nazębnej.
Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu, w trakcie zabiegu wykorzystujemy najnowszy skaler EMS NO PAIN oraz lupy powiększające. Umożliwiają one dostrzeżenie drobnych złogów kamienia, niewidocznych gołym okiem. Technologia NO-PAIN, wprowadzona przez firmę EMS to najłagodniejsza, a jednocześnie najbardziej skuteczna technika usuwania kamienia nazębnego.

Piaskowanie EMS Air-Flow - usuwanie osadów i przebarwień

Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie zębów. Jest to jeden z najczęstszych zabiegów profilaktycznych. Polega ono na usunięciu płytki nazębnej i osadów z powierzchni zębów za pomocą piaskarki, która kieruje strumień piasku dentystycznego, powietrza i wody na zęby. Dzięki temu piasek dociera w miejsca, których oczyszczenie jest niemożliwe innymi metodami np. w wąskie przestrzenie międzyzębowe i głębokie, przebarwione bruzdy.
Piaskowanie jest także pierwszym zabiegiem w stomatologii estetycznej. Zanim przystąpimy do wybielania zębów, czy wykonywania licówek, wykonujemy piaskowanie, aby uzyskać idealnie gładką i czystą powierzchnię zębów.
Do usuwania kamienia nazębnego i piaskowania wykorzystujemy sprzęt i materiały firmy EMS DENTAL - pioniera i lidera profilaktyki w stomatologii.

skaling piaskowanie zębów wrocław

Odbudowa zębów płynnym szkliwem

Zakończeniem higienizacji jest pokrycie szkliwa preparatami zawierającymi wysokie stężenia fluoru. Alternatywną metodą jest użycie preparatu tzw. "płynnego szkliwa", który zawiera kompleks Recaldent CPP-ACP. Gwarantuje on długotrwałe dostarczanie do szkliwa fluoru, wapnia i fosforu, które hamują rozwój bakterii próchnicotwórczych, wzmacniają szkliwo i neutralizują kwasy zawarte w ślinie i pokarmach.

Umów się na bezpłatną konsultację!

- Ocenimy stan Twoich zębów

- Otrzymasz plan i kosztorys leczenia

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania?

Wypełnij formularz kontaktowy