stomatolog dentysta wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Nowoczesna diagnostyka RTG już wkrótce w Dental Factory!

#zdjęcia RTG zębów #pantomogram #panorama zębów

Dzięki cyfrowej diagnostyce RTG możemy dokładnie zaplanować i dobrać odpowiednią metodę leczenia stomatologicznego. W Dental Factory wykorzystujemy wyłącznie cyfrowe aparaty RTG, które zmniejszają dawkę promieniowania o ponad 90% i dają wyraźne, precyzyjne zdjęcia.

Nasza Pracownia Diagnostyczna wyposażona jest w najnowszy aparat pantomograficzny Carestream do wykonywania zdjęć poglądowych szczęki, żuchwy i stawów skroniowo-żuchwowych oraz punktowy aparat RTG do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów.

ZDJĘCIE PANORAMICZNE

Pantomogram (zdjęcie panoramiczne) to zdjęcie poglądowe, które służy do oceny wszystkich zębów, przyzębia (tkanek utrzymujących ząb), obu szczęk oraz stawów i zatok przynosowych. Zdjęcie takie wykonujemy zawsze na początku leczenia. Jest ono podstawą przy planowaniu leczenia stomatologicznego.

ZDJĘCIE PUNKTOWE WEWNĄTRZUSTNE

Zdjęcie punktowe pokazuje obszar tylko kilku zębów, ale z dużo większą dokładnością, dlatego są standardowo wykonywane w naszym gabinecie w trakcie prowadzonego leczenia. Mają zastosowanie podczas leczenia kanałowego, usuwania zębów, albo kontroli wypełnień i próchnicy na powierzchniach pomiędzy zębami.

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA HD

Nasz fotel stomatologiczny wyposażony jest w system multimedialny z kamerą wewnątrzustną. Pozwala ona pacjentom na obserwację swojej jamy ustnej podczas badania i w trakcie leczenia. Powiększony, bardzo wyraźny i dokładny obraz uzyskujemy w czasie rzeczywistym na monitorze przy fotelu. Pozwala nam to na tworzenie wizualnej dokumentacji leczenia.

Umów się na bezpłatną konsultację!

- Ocenimy stan Twoich zębów

- Otrzymasz plan i kosztorys leczenia

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania?

Wypełnij formularz kontaktowy