stomatolog dentysta wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Licówki porcelanowe we Wrocławiu

Licówki porcelanowe to Twoja najpiękniejsza biżuteria, którą będziesz nosić i się nią cieszyć 24 godziny na dobę. Dlatego muszą być doskonałe.

Licówki porcelanowe to bardzo cienkie płatki porcelany. Przyklejone na przednią powierzchnię zębów, nadają im zupełnie nowy kształt i kolor. Słynny "hollywoodzki uśmiech" to właśnie komplet licówek porcelanowych. Pozwalają osiągnąć spektakularne efekty, przy minimalnej ingerencji w szkliwo zębów.

licówki porcelanowe wrocław

Jakie są zalety licówek porcelanowych?

#gołym okiem nie do odróżnienia od własnych zębów
#spektakularne efekty estetyczne przy minimalnej ingerencji w szkliwo zębów
#trwałość nawet do 15 lat
#odporne na próchnicę, przebarwienia i ścieranie

Ile kosztują licówki porcelanowe w Dental Factory?

Koszt licówki porcelanowej to 1 400zł. Drugą wersją są ultracienkie licówki SoftVeneers, projektowane i wycinane komputerowo w technologii CAD-CAM. Nie wymagają one szlifowania szkliwa, a koszt takiej licówki to 1 600zł. Szlifowanie, znieczulenia, wykonanie licówki tymczasowej i ostatecznej wliczone są w cenę. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów!

Jaka jest trwałość licówek porcelanowych?

Porcelana to najtrwalszy materiał, jaki stosujemy w stomatologii. Nie ściera się, nie przebarwia i przez długi czas nie traci swojego połysku. Licówki mogą służyć nawet przez 15 lat, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać. Nasze licówki wykonują wyłącznie doświadczeni technicy dentystyczni, dzięki czemu otrzymujesz unikalny i wysokiej jakości produkt. Udzielimy Ci wszelkich porad dotyczących pielęgnacji zębów z licówkami, dzięki czemu będziesz się cieszyć swoim uśmiechem przez długi czas!

Co możemy poprawić za pomocą licówek?

#zmienić kształt i rozjaśnić kolor zębów
#ukryć nieestetyczne wypełnienia w przednich zębach
#zamknąć szpary między zębami
#ukryć przebarwienia, które nie mogą być usunięte przez wybielanie zębów
#poprawić ustawienie krzywych zębów w łuku, jeśli pacjent nie chce nosić aparatu ortodontycznego
#odbudować zęby złamane i ukruszone

Tu jakość łączy się z estetyką!

licówki porcelanowe wrocław

Tworzenie licówek ceramicznych wymaga ogromnego poczucia estetyki, dlatego niezwykle ważna jest ścisła współpraca pacjenta, lekarza i technika dentystycznego. Nasi technicy to wieloletni specjaliści modelowania licówek i tworzenia cyfrowych wizualizacji uśmiechu. Efekt? Perfekcyjny, indywidualny i naturalny uśmiech!

Ile licówek należy wykonać, aby uśmiech był perfekcyjny?

To, czy potrzebna jest jedna licówka, czy 2, czy 10, można stwierdzić jedynie po konsultacji. Dzięki cyfrowemu planowaniu uśmiechu możemy pokazać Ci, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po założeniu licówek, zanim wykonamy jakiekolwiek zabiegi na Twoich zębach!

Jeśli uszkodzony jest pojedynczy ząb, a pacjent jest zadowolony ze swojego uśmiechu, zwykle wystarcza jedna licówka, która zostaje dopasowana do sąsiednich zębów.

Aby uzyskać doskonały uśmiech, najczęściej wykonujemy od 6 do 10 licówek na górne zęby i do 8 licówek na dolne zęby. Idealna liczba licówek jest określona przez kształt Twojego łuku zębowego i szerokość uśmiechu.

super cienkie licówki porcelanowe wrocław

Planowanie uśmiechu

Zobacz swój nowy uśmiech, zanim wykonamy jakiekolwiek zabiegi na Twoich zębach!

WAX-UP to model Twoich przyszłych zębów wykonany z wosku. Pokazuje, jak będą wyglądać Twoje nowe zęby, podobnie jak makieta budynku. Na tym etapie możemy poprawiać ich kształt i ustawienie. Jeśli ostateczny model Ci się spodoba, przenoszony jest na Twoje zęby za pomocą specjalnej szyny, tworząc mock-up.
MOCK-UP polega na nałożeniu na Twoje zęby szyny, która będzie odzwierciedlać ostateczny efekt, zanim wykonamy jakiekolwiek zabiegi. Dzięki tym metodom nie ma niebezpieczeństwa, że będziesz niezadowolony z ostatecznego efektu.

Dowiedz się więcej o PLANOWANIU UŚMIECHU I SMILE-DESIGN

Licówki bez szlifowania zębów

SoftVeneers to licówki, które mają zaledwie 0,2mm grubości. Tradycyjne licówki porcelanowe są grubsze, przez co ich wykonanie wymaga zeszlifowania niewielkiej ilości szkliwa. Licówki non-prep (bez preparacji - bez szlifowania) to najnowszy rodzaj licówek. Są ultracienkie i nie wymagają żadnej ingerencji w zęby. Wykonujemy jedynie wyciski, na których technik modeluje ostateczne licówki.

Dowiedz się, kiedy możemy wykonać licówki bez szlifowania zębów

Wykonanie licówek porcelanowych krok po kroku

Wykonanie licówek wymaga najczęściej dwóch wizyt. Na pierwszej ząb jest szlifowany i pobierany jest wycisk zębów. Wykonujemy licówki tymczasowe, dzięki czemu nasi pacjenci nigdy nie opuszczają gabinetu bez uzupełnienia tymczasowego. Następnie w laboratorium protetycznym technik wykonuje właściwe licówki.

Na drugiej wizycie, po zaakceptowaniu przez pacjenta kształtu i koloru ostatecznych licówek, są one przyklejane w odpowiedniej pozycji na zęby.

Licówki czy wybielanie?

Jeśli chcesz jedynie rozjaśnić swoje zęby, zaczynamy od wybielania zębów. Jeśli uda się osiągnąć pożądany kolor zębów, licówki nie są konieczne. Jeśli nie, na wybielone zęby wykonujemy cieńsze licówki. Licówki wykonujemy też na zęby przebarwione w wyniku przyjmowania leków, ponieważ takie zęby wybielają się dużo trudniej.

Licówki czy korony?

Wybór jest zależny od tego, jak mocno zniszczone są zęby. Zęby z dużymi wypełnieniami (plombami) mają mało zdrowego szkliwa. W takim przypadku lepiej jest pokryć ząb ze wszystkich stron koroną i go wzmocnić. Jeśli ząb ma jedynie drobne ubytki lub wypełnienia, albo zależy nam jedynie na poprawie estetyki, licówki będą lepszym rozwiązaniem.

Czy na zęby leczone kanałowo można założyć licówki?

Najczęściej zęby po leczeniu kanałowym są bardzo zniszczone, osłabione i mają założone duże wypełnienia. W takich sytuacjach najkorzystniejsze będzie wzmocnienie ich wkładami koronowo-korzeniowymi z włókna szklanego i wykonanie koron pełnoceramicznych, które ochronią ząb ze wszystkich stron. Jeśli zniszczenie zęba jest niewielkie, można założyć licówkę.

Umów się na bezpłatną konsultację!

- Ocenimy stan Twoich zębów

- Otrzymasz plan i kosztorys leczenia

Zobacz pozostałe zabiegi stomatologii estetycznej

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania?

Wypełnij formularz kontaktowy