stomatolog dentysta wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Korony cyrkonowe bezmetalowe Wrocław

Korony są to uzupełnienia protetyczne na stałe cementowane na zębach, mają odbudować zniszczone zęby. Mosty to złożone - "połączone" korony, które mają na celu uzupełnienie luki - brakującego zęba.

Korony i mosty cyrkonowe gwarantują najlepszą estetykę - metalowa podbudowa została zastąpiona tu podbudową z tlenku cyrkonu. Przepuszczają światło, a przez to do złudzenia przypominają własne zęby, są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Te cechy sprawiły, że korony i mosty cyrkonowe są pierwszymi w kolejności proponowanymi w Pracowni Uśmiechu.

korony mosty porcelanowe wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

Wskazania do wykonania koron protetycznych:

# mocno zniszczone korony, liczne wypełnienia, rozległa próchnica;
# starcie zębów;
# względy estetyczne;
# wzmocnienie zębów po leczeniu kanałowym;

NAJWYŻSZA ESTETYKA

Korony pełnoceramiczne i cyrkonowe to jedyne korony, które do złudzenia przypominają naturalne zęby.

W klasycznych koronach metalowa podbudowa zatrzymuje rozproszenie światła, przez co w sztucznym świetle ząb staje się ciemny. W takiej koronie cienka warstwa porcelany w okolicy szyjki zęba powoduje, że ciemny kolor metalowej podbudowy prześwieca i powoduje nieestetyczne, sine zabarwienie dziąsła w okolicy szyjki zęba. Zastąpienie metalu bardziej transparentną podbudową cyrkonową eliminuje te wszystkie wady.

korony mosty cyrkonowe bez metalu wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

IDEALNE DOPASOWANIE

Na etapie planowania i wytwarzania koron wykorzystywane są komputery i elektroniczne frezarki (technologia CAD-CAM), dzięki czemu korony takie są idealnie dopasowane, ich wewnętrzna część idealnie przylega do zęba, a granica przy dziąśle między zębem, a koroną jest szczelna.

korony mosty cyrkonowe bez metalu wrocław fabryka uśmiechu dental factory burdeński dąbrowskiego

BEZPIECZEŃSTWO

Korony cyrkonowe są całkowicie biokompatybilne. Nie nie powodują alergii i nie wywołują stanu zapalnego dziąseł. W przeciwieństwie do koron z metalową podbudową, nie ulegają korozji i nie drażnią dziąseł. Powierzchnia porcelany i cyrkonu jest idealnie gładka, dzięki czemu osadzanie się płytki nazębnej jest dużo mniejsze.

Jak długo trwa leczenie?

Czas leczenia zależy głównie od tego, jak skomplikowana jest praca. W przypadku braku pojedynczych zębów, najczęściej leczenie wymaga dwóch wizyt. Na pierwszej szlifujemy zęby i pobieramy wyciski, a na drugiej cementujemy gotowe korony. Jeśli odbudowa jest bardziej złożona, konieczne mogą być dodatkowe wizyty, na których przymierzamy poszczególne etapy pracy. Na czas leczenia wykonujemy korony tymczasowe, dzięki czemu nigdy nie wyjdziesz z gabinetu bez zębów.

Umów się na bezpłatną konsultację!

- Ocenimy stan Twoich zębów

- Otrzymasz plan i kosztorys leczenia

Zobacz pozostałe zabiegi stomatologii estetycznej

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania?

Wypełnij formularz kontaktowy